Maršrutas dviračiu ar automobiliu „Pasvalys–Mediniai“

Ustukių tiltas

Pirmieji tiltai per Mūšą, Lėvenį, Pyvesą buvo mediniai. Jie pastatyti bajorų maršalkos Povilo Puzino (1839–1910) rūpesčiu iš lėšų, kurias sudarė iš ūkininkų mokesčių keliams surenkami pinigai, skirti keliams ir tiltams.

Tiltas Ustukių small

Panevėžio, o vėliau Biržų apskrities viršininko Vlado Rozmano iniciatyva buvo pradėti statyti gelžbetoniniai tiltai.

Tiltą per Mūšą (Antano Smetonos vardo, vėliau – Ustukių) projektavo inžinierius Pranas Markūnas (1873–1964). Jo suprojektuoti tiltai buvo patikimi, gražūs, tobulų konstrukcijų. Jis projektavo Marijampolės cukraus fabriką, pokaryje, drauge su kitais – Šiaulių dviračių gamyklą ir kt.

Tilto atidarymo iškilmėse dalyvavo Lietuvos prezidentas Antanas Smetona. Po iškilmių pietavo ant Mūšos kranto esančioje Paliūnų sodyboje.

Prie tilto buvo pritvirtinta lentelė, kad tiltas – Antano Smetonos vardo. Sovietmečiu lenta nuimta ir tiltas imtas vadinti kaimo – Ustukių – vardu.

Ustukių tiltas apie XX a. devintą dešimtmetį buvo rekonstruotas: paaukštintos tilto gelžbetonines atramas jungiančios gelžbetonio sijos. Senosios sijos buvo nuardytos – numuštos ir nupjauta armatūros geležis, o vietoje jų uždėtos metalinės atramų jungtys, gerokai aukštesnės (apie 0,5 m.).

Skaityti daugiau...

Maršrutas dviračiais

Reguliari išraiška 1

Pasvalys–Joniškėlis–Stipinai (Skalių kalnas)–Linkuva–Grūžiai–Kriaušiškiai–Mediniai–Vytartai–Pasvalys

2

Maršruto trukmė – dvi dienos
Maršruto ilgis – 70 kilometrų

3

Iš Pasvalio išvykstame Šiaulių kryptimi. Pagrindiniu Pasvalys–Šiauliai keliu važiuojame iki Valakėlių kaimo. Pasiekus šį kaimą, sukame dešinėn, pravažiavus kaimą, lauko keliuku sukame prie Migonių piliakalnio. Nuo piliakalnio senuoju keliu (žvyrkeliu) pro Mekšrų, Gustonių kaimus važiuojame link Joniškėlio. Joniškėlio miestelyje aplankome:

4
    5
  • Švč. Trejybės bažnyčią;
  • 6
  • Joniškėlio dvaro sodybos pastatus, parką;
  • 7
  • Paminklą Gabrielei Petkevičaitei-Bitei.
  • 8
9

Skaityti daugiau...

Maršrutas dviračiais ar automobiliu ŠR rajono dalimi

Pasvalys–Kryžių slėnis–Kiemeliai–Krinčinas–Pajiešmeniai–Dagilynė–Raubonys–Ąžuolpamūšė–Pasvalys

Maršruto trukmė – viena diena
Maršruto ilgis – 35 kilometrai

Iš Pasvalio Biržų gatve važiuojame link magistralės Via Baltika. Aplankome rytiniame miesto pakraštyje esantį Kryžių slėnį. Tai – Atgimimo ir Baltijos kelio liudininkas.

Baltijos kelio kryžiai small

Kertame Via Baltika magistralę ir sukame į Kiemelių kaimą. Kiemeliuose, pervažiavus tiltą per Pyvesą, sukame į kairę ir žvyrkeliu, pro Vidubalės kaimą važiuojame į Krinčiną.

Skaityti daugiau...