Kviečiame šeimas!

Sausio 25 d. (šeštadienį), 11 val. kviečiame į pirmąjį šiais metais Šeimų šeštadienį Pasvalio krašto muziejuje! Išankstinė registracija tel. (8 451) 34096

Šeimų šeštadienis 20 small

 

Nematoma paveikslo pusė

Sausio 9 d. (ketvirtadienį), 13 val. Pasvalio krašto muziejuje atidaroma paroda „Nematoma paveikslo pusė". Maloniai laukiame!

Projektas „Nematoma paveikslo pusė" skirtas supažindinti Lietuvos muziejų lankytojus su dalimi meno kūrinių technologinių tyrimų, kurie Lietuvoje atliekami jau eilę dešimtmečių. Fiksuojant paveikslų vaizdus infraraudonųjų, ultravioletinių ir rentgeno spindulių diapazone bei juos derinant su plika akimi matomu vaizdu galima net ir neįgudusia akimi pamatyti daugybę skirtumų ir pažvelgti į gilesnius, plika akimi nematomus kūrinio sluoksnius, pasakojančius savitą kūrinio istoriją.
Senieji paveikslai nuo sukūrimo momento iki šių dienų paprastai būna patyrę nemažai pokyčių – restauravimų, atnaujinimų, pertapymų, formato pakeitimų ir kitų, tačiau apie juos paprastai žino tik specialistai. Visgi tai yra ir neatsiejama mūsų paveldo istorijos dalis, o ir patys skirtingose spektro srityse užfiksuoti vaizdai yra savotiškai įdomūs vizualiai. Kviečiame lankytojus pasijusti tyrinėtojais ir pasinerti į nematomos mūsų kultūros paveldo istorijos gelmes.
Parodos vyks 2020 m. sausio–vasario mėnesiais 7-iuose Lietuvos regionų muziejuose, jų metu bus eksponuojami paveikslai ir jų tyrimų infraraudonaisiais, ultravioletiniais ir rentgeno spinduliais vaizdai. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Nematoma small

Jelgavos ledo skulptūrų festivalis

Jelgava 19 small

Sveikiname!

Sveikinimas 19 small