Filmo apie Vytautą Landsbergį „Senis prie jūros“ pristatymas

Spalio 8 d. (šeštadienį), 16 val., maloniai kviečiame į filmo apie Vytautą Landsbergį „Senis prie jūros" pristatymą Pasvalio krašto muziejuje.

Spalio 18-ą dieną profesoriui Vytautui Landsbergiui sukanka 90 metų. Jubiliejaus proga režisierius Vytautas V. Landsbergis sukūrė filmą-portretą apie savo tėvą. Filmas „Senis prie jūros" - tai asmeniškas, (auto)ironiškas kino portretas apie devyniasdešimtmetį žmogų, vis dar aktyvų, pilietišką ir kūrybišką, kažkada stovėjusį Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo darbų fronte.

Tačiau filmas ne apie praeitį ar kažkada nutikusias politines sėkmes bei nesėkmes, o apie dabartį. Brandaus, valingo, pasiutusiai užsispyrusio žmogaus portretas, nepalaužiamo, skaidraus ir aiškaus mąstymo netgi senatvės laikotarpyje. Filmas apie tai, kokia nūnai kasdienybė buvusio atkurtos valstybės vadovo, esančio pensijoje, bet iš tiesų niekada joje nesančio ir net neplanuojančio išeiti į pasyvesnį, atostoginį laiko praleidimo būdą. Ypač dabar, Rusijos karo prieš Ukrainą reikaluose.

Filme pamatysime ir kitokį, viešai publikai nematomą „naminį" Vytautą Landsbergį - vis labiau rimstantį, filosofiškai apibendrinantį bendražmogiškuosius patirties dalykus, prisimenantį išėjusius amžinybėn artimuosius, ypač mamą ir žmoną Gražiną, eiliuojantį, verčiantį Rabindranatą Tagorę, besidžiaugiantį buvimu su proanūkiais ar vienatvėje, vaikštinėjantį čiurlioniškų pasaulių pakraščiais, savo sielos pajūriais.
Filmo partneris – Laisvės TV.

Renginys nemokamas. Renginio metu bus filmuojama ir fotografuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui.

Konferencija „Karaimai šiaurės Lietuvoje“

Rugsėjo 30 d. (penktadienį), 12 val. konferencija, skirta karaimų metams „Karaimai šiaurės Lietuvoje". Maloniai lauksime!

Konferencija Karaimai Šiaurės Lietuvoje

Susitikimas su tautodailininku Virginijumi Mykolu Nudu

Rugsėjo 28 d. (trečiadienį), 15 val., kviečiame į susitikimą su tautodailininku Virginijumi Mykolu Nudu. Muziejuje veikia V. M. Nudo jubiliejinė tapybos darbų paroda.

Susitikimas su V.M.Nudu

Pėsčiųjų žygis Laisvės kovų takais!

Rudeninis pėsčiųjų žygis Laisvės kovų takais, skirtas poeto partizano Broniaus Krivicko 70-osioms mirties metinėms!

Rugsėjo 24 d. (šeštadienį), kviečiame praleisti aktyviai!

P. S. Būtina išankstinė registracija!
Registraciją rasite čia: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeGjWiLpaSnVmve4d0Nve9gQDXRCFRVPbmaSHgD89V_ueLYVg/viewform

Iki pasimatymo miške!

pesciuju zygis 2022pesciuju zygis 2022 NUOSTATATAI