Rugsėjis-spalis

Rugsėjis

12 d. Projektas „Siauruko tiltai: paveldas bendruomenėms, bendruomenės paveldui". Vilniaus universiteto ir Pasvalio krašto muziejaus vykdomas projektas pakvietė pakeliauti vis dar riedančio siauruko bėgiais. Šį kartą tai nebuvo žygis pėsčiomis po pasvalietišką siauruką, kartais pro nesibaigiančius brūzgynus... VU Istorijos fakulteto dr. Salvijus Kulevičius suorganizavo ekskursiją siauruku iš Anykščių į Rubikius. Projektas ir gražus bendradarbiavimas tęsiasi, ateityje laukia naujos veiklos!

siaurukas 20 small

13 d. surengtos Europos paveldo dienos Pasvalyje. Edukacinė ekskursija „Ką pasakoja senųjų pastatų požemiai?". Pagarba nepabūgusiems, kantriems ir ištvermingiems. Esame dėkingi paslaptingajam Joniškėlio šeimininkui už kraupų sutikimą, VU istorikui Salvijui Kulevičiui už papasakotas tikras istorijas. O taip pat Kultūros paveldo departamentui, Pasvalio rajono savivaldybei, Joniškėlio seniūnui.

18 d. Pasvalio miesto gimtadienio proga buvo atidaryta Pasvalio menininkų klubo „Rats" paroda.

Rats 2020 big

23 d. paminėta Lietuvos žydų genocido diena. Su Joniškėlio ir Pumpėnų jaunimu pasivaikščiojome kadaise žydiško Pasvalio gatvėmis, pamatėme išlikusį paveldą. Kalbėjome apie ištikusią tragediją. Prisiminėme lietuvius, kurie gelbėjo žydus ir rizikavo savo gyvybe vardan svetimo, nepažįstamo... Nužudytųjų atminimas pagerbtas Žadeikių miške prie Holokausto memorialo.

Holokaustas 20 small

27 d. Pagerbdami pulkininko Kazio Škirpos atminimą, jo gimtajame Namajūnų kaime sodinome ąžuolyną. K. Škirpa – pirmasis Lietuvos kariuomenės savanoris (1918 m.), politikos bei visuomenės veikėjas, diplomatas, Lietuvių aktyvistų fronto įkūrėjas (1940 m.).

 

Spalis

2 d. Pasvalio krašto muziejuje buvo atidaryta skulptoriaus Kęstučio Krasausko vieno kūrinio „Trys moterys" paroda.

Trysmot small