Birželio 27 d., Pasvalio krašto muziejaus skyriuje – poetų Eugenijaus ir Leonardo Matuzevičių memorialinėje sodyboje Krinčine jau dvidešimt šeštąjį kartą skambėjo poezijos posmai, dainuojamoji poezija, pasveikinti varduvininkai Jonai, Janinos ir Povilai. Tradicinės poezijos šventės „Krinčino verdenės" aukuras suliepsnoja kasmet, sukviesdamas gražų būrį poezijos kūrėjų ir žmonių, kuriems poezija daug daugiau, nei tik besirimuojantys žodžiai – tai jų širdies daina... Šventės rengėjai – Pasvalio literatų klubas „Užuovėja" ir Pasvalio krašto muziejus.
Liepos 3 d. Pasvalio krašto muziejuje atidaryta Respublikinė neįgalių fotomėgėjų paroda „Talačkoniai 2019". Pernai metais vyko tradicinis susitikimas Talačkoniuose, kur visos Lietuvos neįgalieji renkasi kiekvieną vasarą. Norėdami įamžinti šventę neįgalūs fotomėgėjai ją fotografavo. Keturiolika autorių iš visos Lietuvos pateikė virš 2 šimtų fotografijų. Jų pagrindu buvo sudaryta ši paroda.
Liepos 31 d., vyko siaurojo geležinkelio istorijai, paveldui ir perspektyvoms skirtas renginys „Siaurukas: tarp nebūties ir atgimimo". Renginys vyko Pajiešmenių kultūros namuose.
Rugpjūčio 1–2 d. vyko ekspedicija-žygis „Siaurukas: senosios stotys prabyla". Žygis buvo skirtas susipažinti su siaurojo geležinkelio paveldu Pasvalio ir Biržų kraštuose. Tai projektas „Siauruko tiltai: paveldas bendruomenėms, bendruomenės paveldui". Jau ketvirti metai Pasvalio krašto technikos paveldą tyrinėja Vilniaus universiteto istorikai, vadovaujami dr. Salvijaus Kulevičiaus. Atidžiai sekantys Pasvalio muziejaus veiklą prisimena vėjo ir vandens malūnams skirtus projektus bei renginius. Šių metų projektą universitetas vykdė kartu su muziejumi, pasitelkiant ir Pajiešmenių bendruomenę. Projekto partneriai: Pasvalio rajono savivaldybė, Biržų krašto muziejus „Sėla", Atžalyno, Kraštų bendruomenės, Biržų rajono Gulbinų kaimo, „Klausučių ūlytėlės" bendruomenės. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Vienas iš svarbiausių projekto tikslų – užfiksuoti išlikusį siaurojo geležinkelio paveldą. Ne tik materialųjį, bet ir sakytinį, rašytinį, vaizdinį. Todėl rugpjūčio 3-5 d. vyko mokslinė ekspedicija. Istorikai aplankė žmones, kurių gyvenimas vienaip ar kitaip susijęs su siauruku: dirbo geležinkelyje, gyvena prie jo, dažnai keliaudavo ir pan. Pasibaigus ekspedicijai pats projektas bus tęsiamas toliau. Surinktą medžiagą tvarkys ir tyrinės universiteto istorikai. Visuomenė su ja bus supažindinta baigiamajame projekto renginyje.
Rugpjūčio 14 d. atidarytas Žolinės kiemas. Lankytojų laukė rankdarbių klubo „Kraitė" lauko gėlių ir žolynų kompozicijos, rankų darbo papuošalų, suvenyrų paroda-pardavimas, medaus pristatymas, degustacija, romantiškas Joniškėlio kultūros centro kolektyvo „Kvinta" pasirodymas.
2013 © Pasvalio krašto muziejus
Savivaldybės biudžetinė įstaiga, P. Avižonio g. 6, LT-39149 Pasvalys. Tel./faksas 8 (451) 34 096, el. paštas muziejus@pasvalys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188200560