2020 m. vasaris

1 d. Pasvalio krašto muziejuje vyko žurnalistės, muziejininkės, literatės Stasės Šeštakauskaitės 10-ųjų mirties metinių paminėjimas. Renginys prasidėjo Šv. Mišiomis Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Po Šv. Mišių visi rinkosi Pasvalio krašto muziejuje į atsiminimų ir poezijos valandą „Pasvalys – mano laimė ir man dovanotas likimas". Renginio organizatoriai – Pasvalio rajono literatų klubas „Užuovėja" ir jo pirmininkė Regina Grubinskienė bei Pasvalio krašto muziejus. Renginio dalyviams buvo įteiktas Pasvalio rajono literatų klubo „Užuovėja" leidinys, skirtas S. Šeštakauskaitei atminti. Leidinio sudarytoja – Pasvalio rajono literatų klubo „Užuovėja" pirmininkė R. Grubinskienė.

Šeštakauskaitei small

13 d. Pasvalio krašto muziejuje buvo pristatytas naujas edukacinis užsiėmimas, skirtas Vasario 16-ąjai ir Lietuvos vėliavos 100-mečiui. Pamokos dalyviai – Pumpėnų gimnazijos antrokai kūrė suvenyrinius, tautiniais motyvais dekoruotus rankų darbo pakabukus.

14 d. Pasvalio krašto muziejuje buvo pristatyta paroda, skirta Vasario 16-ąjai paminėti „Jonas Vileišis: tarnystė vardan Kauno ir Lietuvos". Parodą pristatė muziejaus ekskursijų vadovas Marius Skardžius.

Vasario16 small

22 d. Pakvietėme į Šeimų šeštadienį Pasvalio krašto muziejuje. Kokios Užgavėnės be kaukės? Lankytojai kūrė kaukes papjė-mašė technika, galima pasidžiaugti, jog senosiomis krašto tradicijomis besidominčių žmonių ratas vis didėja!

27 d. Pasvalio krašto muziejuje vyko Vytauto V. Landsbergio dokumentinio filmo „Vanago portretas" peržiūra. Filmas pasakoja apie Adolfą Ramanauską-Vanagą, vieną garsiausių Lietuvos pokario partizanų vadų, miškuose kovojusį su sovietų okupantais, net 11 metų priverstą slapstytis su šeima. Renginyje savo įžvalgomis apie vieną įžymiausių vadų pasidalino filmo sumanytojas V. V. Landsbergis. Renginio metu buvo pristatytas Pasvalio krašto muziejaus įgyvendintas projektas „Žadeikių miško partizanų bunkerio atstatymas ir 3D vizualizacija". Sukurta partizanų bunkerio 3D vizualizacija muziejuje ne tik papildė partizaninio judėjimo laikus atspindinčią ekspoziciją, bet ir tapo nauja interaktyvia priemone, padedančia perteikti Lietuvos laisvės kovų istoriją edukacinių užsiėmimų metu. Renginio metu atidaryta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus parengta fotografijų paroda „Vanagas su vanagėliais".

Landsbergis small