2019 m. rugpjūtis

5-9 d. Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas ir Pasvalio krašto muziejus surengė vasaros ekspediciją, skirtą vandens malūnams. Ekspedicijos tikslas – užfiksuoti išlikusį paveldą, užrašyti atsiminimus žmonių, dirbusių malūne, gyvenančių šalia jo, pažinojusių malūnininką ar tą, kuriam jis priklausė. Ekspedicijos metu buvo renkama medžiaga ir apie neišlikusius malūnus. Ekspedicijos akcentu tapo ekskursija po veikiančius vandens ir vėjo malūnus – Biržuose, Skaistkalnėje, Ausekliuose, Sodeliškio dvare ir Balsių malūne.

Malūnai 19 small

17 d. Pasvalio rankdarbių klubas „Kraitė“ pakvietė į Žadeikių Bernardo Brazdžionio edukacinį centrą, kur vyko renginys „Pinkim vienybės kelią“, skirtas Baltijos kelio 30-mečiui. Renginio metu vyko edukacinis užsiėmimas apie rišimą mecrame technika, viktorina „Pažink savo kraštą, prisimink Baltijos kelią“, veikė rankdarbių klubų iš Latvijos, Biržų, Panevėžio, Naisių ir Pasvalio „Kraitės“ darbų mugė. Raubonių bendruomenė pristatė kultūrinį paveldą – buvo gaminami ir ragaujami virtiniai, koncertavo saviveiklininkų kolektyvai.

Kraitė 19 small

23 d. Pasvalio krašto muziejuje atidaryta kraštiečių Jono Jakimavičiaus ir Kęstučio Svėrio fotografijų paroda, skirta Baltijos kelio 30-mečiui. Visą dieną vyko istorinių filmų peržiūra, apie Baltijos kelią prieš 30-imt metų.

Baltijos kelias 19 small