2019 m. balandis

3 d. Spektaklis „Shalom, Bellissima!", sukurtas pagal autentišką kaunietės Bellos Shirin gyvenimo istoriją, spektaklio metu buvo galima paragauti košerinio maisto! Bellos vaidmenį atliko kraštietė aktorė Olita Dautartaitė.

Olita small

3-23 d. Pasvalio krašto muziejuje veikė unikali paroda apie Jungtinėse Amerikos Valstijose per pastaruosius keturis dešimtmečius kurtus tautinius simbolius, puoselėtą istorinę atmintį. Lietuvos valstybingumą menanti simbolika buvo naudojama daugiatūkstantiniuose mitinguose, tapo mūsų kasdienybės dalis. Jų tarpe yra ir simboliai, labai prigiję šiandieninėje Lietuvoje: naudojami „Lietuvos geležinkelių", platinami Lietuvos pašto milijoniniu tiražu, mielai naudojami ir garsių lenktynininkų, ir eilinių vairuotojų.

11 d. Pasvalio krašto muziejuje atidaryta Pasvalio r. neįgaliųjų draugijos jubiliejinė rankdarbių paroda.

Rankdarbiai 19 small

11 d. Lietuvoje startavo antrasis kino projektas „Izraelio kinas tavo mieste". Kino programą sudaro 5 filmai, rodomi originalo – hebrajų kalba su lietuviškais subtitrais. „Kultūra yra vienas geriausių įrankių ne tik suburti žmones, bet ir geriau pažinti vienas kitą. Esame laimingi galėdami ir šiais metais tęsti „Izraelio kinas tavo mieste" projektą" – sako Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon. Pasvalys taip pat jungiasi prie šios Izraelio ambasados iniciatyvos! Kino seansai vyksta Pasvalio krašto muziejuje.

13 d. Šeimų šeštadienis Pasvalio krašto muziejuje! Vyko edukacinis užsiėmimas „Velykų džiaugsmas". Tai Gavėnios laikotarpio pamoka apie Verbų sekmadienio, Didžiosios savaitės ir Šv. Velykų papročius. Edukacijos dalyviams labiausiai patiko džiaugsmingoji šio laikotarpio dalis – šokiai, žaidimai, kiaušinių marginimas, „silkės išvarymas", būrimai ir Velykės paslėptos dovanėlės...

26 d. Pasvalio krašto muziejaus kolektyvas dalyvavo visoje Lietuvoje vykstančioje aplinkos tvarkymo akcijoje Darom, tvarkyta Pasvalyje esanti dubenuotųjų akmenų ir girnapusių kolekcija po atviru dangumi.