2019 m. gegužė

3 d. Pasvalio krašto muziejuje buvo atidaryta dailininko Balio Tuskėno jubiliejinė tapybos darbų paroda.

Tuskėno paroda small

10 d. Vyko susitikimas su kraštiete, istorike, prof. dr. Rasa Čepaitiene „Eurointegracijos patirtys ES ir Lietuvoje“ (15-osioms Lietuvos įstojimo į ES metinėms).

14 d. Pasvalio krašto muziejuje lankėsi Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, politologas, visuomenės veikėjas, rašytojas, Lietuvos nepriklausomybės akto atradėjas, būsimasis europarlamentaras Liudas Mažylis.

Mažylis small

18 d. Tarptautinės muziejų tarybos Lietuvos skyrius, bendradarbiaudamas su Lietuvos muziejų asociacija, kaip ir kiekvienais metais, taip ir šį pavasarį pakvietė Lietuvos muziejus švęsti Tarptautinę muziejų dieną bei dalyvauti Europos muziejų nakties Lietuvoje akcijoje. Pasvalio krašto muziejus, kartu su asociacija „Aktyvus Pasvalys“ šiemet surengė baidarių žygį Pyvesos upe.

Baidarės 19 small

21 d. Pasvalio krašto muziejuje lankėsi LR Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

29 d. Pasvalio krašto muziejuje buvo atidaryta Pasvalio Muzikos mokyklos Dailės skyriaus absolventų baigiamųjų darbų paroda.

Dailė 19 small

31 d. Šviesios atminties kraštiečio kunigo Ladislovo Baliūno fotografijų parodos atidarymas, skirtas jo pirmosioms mirties metinėms ir Jėzuitų metams.

Kunigo paroda small

2019 m. balandis

3 d. Spektaklis „Shalom, Bellissima!", sukurtas pagal autentišką kaunietės Bellos Shirin gyvenimo istoriją, spektaklio metu buvo galima paragauti košerinio maisto! Bellos vaidmenį atliko kraštietė aktorė Olita Dautartaitė.

Olita small

3-23 d. Pasvalio krašto muziejuje veikė unikali paroda apie Jungtinėse Amerikos Valstijose per pastaruosius keturis dešimtmečius kurtus tautinius simbolius, puoselėtą istorinę atmintį. Lietuvos valstybingumą menanti simbolika buvo naudojama daugiatūkstantiniuose mitinguose, tapo mūsų kasdienybės dalis. Jų tarpe yra ir simboliai, labai prigiję šiandieninėje Lietuvoje: naudojami „Lietuvos geležinkelių", platinami Lietuvos pašto milijoniniu tiražu, mielai naudojami ir garsių lenktynininkų, ir eilinių vairuotojų.

11 d. Pasvalio krašto muziejuje atidaryta Pasvalio r. neįgaliųjų draugijos jubiliejinė rankdarbių paroda.

Rankdarbiai 19 small

11 d. Lietuvoje startavo antrasis kino projektas „Izraelio kinas tavo mieste". Kino programą sudaro 5 filmai, rodomi originalo – hebrajų kalba su lietuviškais subtitrais. „Kultūra yra vienas geriausių įrankių ne tik suburti žmones, bet ir geriau pažinti vienas kitą. Esame laimingi galėdami ir šiais metais tęsti „Izraelio kinas tavo mieste" projektą" – sako Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon. Pasvalys taip pat jungiasi prie šios Izraelio ambasados iniciatyvos! Kino seansai vyksta Pasvalio krašto muziejuje.

13 d. Šeimų šeštadienis Pasvalio krašto muziejuje! Vyko edukacinis užsiėmimas „Velykų džiaugsmas". Tai Gavėnios laikotarpio pamoka apie Verbų sekmadienio, Didžiosios savaitės ir Šv. Velykų papročius. Edukacijos dalyviams labiausiai patiko džiaugsmingoji šio laikotarpio dalis – šokiai, žaidimai, kiaušinių marginimas, „silkės išvarymas", būrimai ir Velykės paslėptos dovanėlės...

26 d. Pasvalio krašto muziejaus kolektyvas dalyvavo visoje Lietuvoje vykstančioje aplinkos tvarkymo akcijoje Darom, tvarkyta Pasvalyje esanti dubenuotųjų akmenų ir girnapusių kolekcija po atviru dangumi.

2019 m. kovas

8 d. Pasvalio krašto muziejuje buvo atidaryta Lietuvos tautodailininkų sąjungos Pasvalio skyriaus narių kūrybos ataskaitinė paroda.

Tautodailes atidar 19 small

13 d. Ar kada nors pagalvojote apie portretą be veido? O gal originaliam portretui jo ir nereikia? Fotografijų paroda „Portretas be veido“ – Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos mokinių kūrybiniai ieškojimai.

Portretas small

21 d. Muziejuje vyko Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos organizuota vaikų ir mokytojų aplinkosauginė–ekologinė konferencija, skirta Pasaulinei Žemės dienai „Žemė mūsų rankose: mąstyk globaliai – veik lokaliai“.

Žemės dienai 19 small

30 d. Šeimų šeštadienis Pasvalio krašto muziejuje – edukacinis užsiėmimas „Gipsas“. Ar Jums kada nors teko savo rankomis – būtent iš gipso susikurti suvenyrą, papuošalą ar šiaip jaukią smulkmeną? Mūsų „mažytėje meno laboratorijoje“ galima sužinoti visą gipso atsiradimo istoriją!

2019 m. vasaris

7 d. Pasvalio krašto muziejuje vyko Verslo atstovų ir kandidatų į Pasvalio rajono merus susitikimas – debatai.

12 d. Pasvalio krašto muziejuje surengtas kasmetinis jaunųjų literatų konkursas „Kai plunksna prabyla“.

Literatai 19 small

12 d. Pasvalio Katalikių Moterų draugija pakvietė į dokumentinio filmo apie kraštietį Vilniaus vyskupą Antaną Pranciškų Audzijonį pristatymą.

15 d. Pristatytas naujas muziejaus edukacinis užsiėmimas, skirtas Lietuvos vėliavos 100-mečiui. Tai puiki proga susikurti suvenyrinį, tautiniais motyvais dekoruotą rankų darbo raktų pakabuką!

23 d. Naujiena – šeimų šeštadienis Pasvalio krašto muziejuje! Artėjant Užgavėnėms pakvietėme į pirmąjį užsiėmimą – visą dėmesį skyrėme kaukių darymui. Į muziejų susirinkę vaikučiai, mamytės, tėveliai, močiutės, seneliai ... ne tik išmoko kaip reikia pasidaryti, bet ir išsinešė namo savo pasidarytą kaukę!

Kaukės 19 small

27 d. Savivaldos diena – akcija „Mokinių savivaldos diena Pasvalio rajono savivaldybėje“. Pasvalio rajono savivaldybės administracijoje ir daugelyje seniūnijų pirma dienos pusė buvo labai neįprasta – į kabinetus sugužėjo jaunieji mūsų rajono atstovai. Visus vadovus pakeitę Pasvalio rajono mokiniai drąsiai užėmė šiai dienai jiems skirtas pareigas ir sėmėsi žinių apie savivaldą. Mokiniai susipažino su Pasvalio kultūros centro, Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos ir Pasvalio krašto muziejaus direktorių darbo specifika. Muziejaus direktorę buvo pakeitusi gimnazistė Audinga Banytė, jai teko sudalyvauti renginiuose ir atstovauti savo įstaigą.

Savivalda 19 small

Daugiau straipsnių...

  1. 2019 m. sausis