2019 m. vasaris

7 d. Pasvalio krašto muziejuje vyko Verslo atstovų ir kandidatų į Pasvalio rajono merus susitikimas – debatai.

12 d. Pasvalio krašto muziejuje surengtas kasmetinis jaunųjų literatų konkursas „Kai plunksna prabyla“.

Literatai 19 small

12 d. Pasvalio Katalikių Moterų draugija pakvietė į dokumentinio filmo apie kraštietį Vilniaus vyskupą Antaną Pranciškų Audzijonį pristatymą.

15 d. Pristatytas naujas muziejaus edukacinis užsiėmimas, skirtas Lietuvos vėliavos 100-mečiui. Tai puiki proga susikurti suvenyrinį, tautiniais motyvais dekoruotą rankų darbo raktų pakabuką!

23 d. Naujiena – šeimų šeštadienis Pasvalio krašto muziejuje! Artėjant Užgavėnėms pakvietėme į pirmąjį užsiėmimą – visą dėmesį skyrėme kaukių darymui. Į muziejų susirinkę vaikučiai, mamytės, tėveliai, močiutės, seneliai ... ne tik išmoko kaip reikia pasidaryti, bet ir išsinešė namo savo pasidarytą kaukę!

Kaukės 19 small

27 d. Savivaldos diena – akcija „Mokinių savivaldos diena Pasvalio rajono savivaldybėje“. Pasvalio rajono savivaldybės administracijoje ir daugelyje seniūnijų pirma dienos pusė buvo labai neįprasta – į kabinetus sugužėjo jaunieji mūsų rajono atstovai. Visus vadovus pakeitę Pasvalio rajono mokiniai drąsiai užėmė šiai dienai jiems skirtas pareigas ir sėmėsi žinių apie savivaldą. Mokiniai susipažino su Pasvalio kultūros centro, Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos ir Pasvalio krašto muziejaus direktorių darbo specifika. Muziejaus direktorę buvo pakeitusi gimnazistė Audinga Banytė, jai teko sudalyvauti renginiuose ir atstovauti savo įstaigą.

Savivalda 19 small

2019 m. sausis

23 d. Pasvalio krašto muziejuje buvo pristatytas albumas apie Pasvalį – koks jis buvo ir koks yra šiandien, kokios asmenybės jį garsino ir tebegarsina. Albumo pristatyme dalyvavo knygos sudarytojai ir leidėjai.

 Albumas 2019 small

26 d. Pasvalio krašto muziejuje vyko portalo 15 min.lt inicijuota Nacionalinė viktorina. Nacionalinės viktorinos nugalėtoju Pasvalyje tapo Dovydas Vidžiūnas. Pasvalyje, neskaitant penkių didžiausių Lietuvos miestų, Nacionalinėje viktorinoje dalyvavo daugiausiai dalyvių.

 Nacionaline 2019 small

30 d. Pasvalio krašto muziejuje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis“ rajoninis turas. Renginio organizatoriai – Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyrius, Pasvalio kultūros centras, Pasvalio krašto muziejus.

Tramtatulis 2019 small