2018 m. vasaris

2 d. Atidaryta Šiaurės Lietuvos architektūros paroda „Kryptis–Šiaurė“.

Architektu small

3 d. Pristatyta itin vertinga knyga apie Garuozos mūšį. 1287 m. pavasarį žiemgalių pasiekta pergalė prieš vokiečių ordiną pakeitė visos šiaurinės Lietuvos istoriją. Istorikas Tomas Baranauskas į dienos šviesą iškėlė nepelnytai užmirštą baltų istorijos puslapį. Garuozos mūšio tyrinėjimams postūmį davė renginyje dalyvavęs Žiemių prado „Simkala“ vadovas joniškietis Andrius Bitaitis.

Simkala small

6 d. Popietė „Prie kavos puodelio“ su ilgamečiu kraštotyrininku, istoriku, žurnalistu, muziejininku Albinu Kazlausku, jo 80-mečio proga.

8 d. „Kelionės teatras“ pakvietė į spektaklį „Ilgėjimos' sonata“ pagal M. K. Čiurlionio laiškus. Spektaklis nukėlė į lyrišką, kupiną meilės, susižavėjimo, bet ir netikėtos mirties nuojautos pilną M. K. Čiurlionio ir jo mylimosios S. Kymantaitės-Čiurlionienės nuoširdaus atsidavimo bei jausmų pasaulį.

 Čiurlioniui small

9 d. Vyko susitikimas su kraštiete, Vytauto Didžiojo universiteto Prof. dr. (habil. proc.) Ona Ragažinskiene. Susitikimo tema - vaistinių, prieskoninių (aromatinių) augalų vaidmuo žmogaus sveikatai ir gyvenimo būdui.

12 d. Pasvalio r. mokyklų mokinių meninio skaitymo konkursas „Kai plunksna prabyla“, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Plunksna 2018 small

13 d. Pasvalio krašto muziejuje buvo atidaryta Pasvalio r. vaikų ir jaunimo fotografijos paroda-konkursas „Pasvalio kraštas ir mes“, skirta Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Dulkienės 2018 small

21 d. Pasvalio r. ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikų šventė „Mažųjų dovana Lietuvai“, skirta Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiui.

 Mažųjų dovana small

27 d. Pasvalio „Bočių“ draugijos nariai Pasvalio krašto muziejuje rinkosi į literatūrinę popietę „Mano žodžiai – Tau, Tėvyne“.

Bočių 2018 small

28 d. Pasvalio krašto muziejuje posėdžiavo Aukštaitijos regioninės etninės kultūros globos taryba.

Etno posėdis small

2018 m. sausis

13 d. Pasvalio krašto muziejuje vyko lakūno Vytauto Lapėno dešimtųjų mirties metinių paminėjimas. Vytautas Lapėnas pirmiausia žinomas kaip lakūnas, čempionas, skaudžiai kritęs, neįtikėtinai vėl pakilęs, čempionų treneris, minias sutraukiančių aviacijos švenčių, čempionatų organizatorius. V. Lapėnas buvo Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narys, Lietuvos Respublikos Seimo narys. O iš laiko perspektyvos, be minėtų svarių nuopelnų, V. Lapėno ypatingumas vis labiau ryškėja tiesiog kaip žmogaus, kaip nepakartojamos išskirtinės asmenybės. Jau dešimt metų „Žmogaus – paukščio“ nebėra su mumis, bet jo atmintis visada liks gyva, kol bus gyvas bent vienas jį pažinojęs žmogus, kolega, lakūnas... Renginio metu buvo atidaryta fotografo Andriaus Repšio fotografijų paroda „Žmogus – paukštis“.

V.Lapėnui small

27 d. Lietuvos valstybė netrukus švęs savo šimtmetį. Šia proga naujienų portalas „15MIN“ pakvietė Lietuvos gyventojus dalyvauti žinių apie savo gimtąjį kraštą patikrinimo konkurse – Nacionalinėje viktorinoje. Į šį kvietimą atsiliepė 32 Lietuvos miestai ir miesteliai, tarp jų ir Pasvalys. Pasvalio krašto muziejuje susirinkę dalyviai turėjo nemenką iššūkį. Jiems teko per dvi valandas atsakyti į 240 klausimų iš įvairiausių su Lietuva ir lietuviais susijusių temų. Iš viso viktorinos dalyviai galėjo pasitikrinti savo žinias net aštuoniose temose. Nugalėtoja tapo Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos mokytoja Eglė Gintautaitė.

Tautine juosta small

30 d. Pasvalio krašto muziejuje vyko susitikimas su psichologe Lidija Laurinčiukiene. Pasvalio ligoninės medikai klausė paskaitos apie psichologinės savipagalbos būdus, Pasvalio trečiojo amžiaus universiteto lankytojai – apie emocinę sveikatą.

31 d. Pasvalio krašto muziejuje vyko tradicinis Pasvalio r. mokyklų mokinių meninio skaitymo konkursas „Kai plunksna prabyla“.

Skaitovai 17 small